Kasko Sigortası Ve Çekici Hizmeti

Kasko Sigortası Ve Çekici Hizmeti

 

Çekici hizmeti kaskolu araç için verilen yolda kalan aracın bulunduğu yerden alınması ve bir servis merkezine götürülmesi hizmetidir. Bu hizmet kimi sigorta firmalarında ek hizmet olarak sunulmakta kimi kaska sigortası hizmetinde ise ana hizmet ile birlikte verilmektedir. Kasko sigortasının sunmuş olduğu bu yol çekici hizmetini daha da kapsamlı hale getirmek ise sigorta firmalarının yaratıcılığına kalmıştır. Kimi firmalar bu hizmeti yol yardım hizmeti olarak genişletmektedir. Genişletilmiş olan kapsamında kasko sigortası olan araç sahibi aracını kaldığı yerde bırakabilir  ve sigorta firmasının yollamış olduğu bir başka araç ile yoluna devam edebilir. Ancak kimilerinde ise hizmet bu kadar geniş tutulmamakta ve sadece aracın servise götürülmesi ile sınırlandırılmaktadır.

 

Kasko Sigortası ile Çekici Hizmetinin Genişletmenin Faydaları Nelerdir?

 

Çekici hizmeti ile sigortalı kişi sadece kaza durumunda değil herhangi bir arıza durumunda da aracının servise götürülmesini sağlayabilir. Ayrıca sunulan destek ile aracın yakıtı bittiği takdirde en yakın istasyona aracı götürülür ve sigortalı kaldığı yerden yoluna devam edebilir.

 

Kasko sigortası kapsamında olan çekici hizmetleri kimi zaman gezici servis hizmetini de kapsar. Böyle bir durumda araçataki arıza olduğu yerde giderilir ve aracın çekilmesine gerek kalmadan sorun çözülür. Üstelik aktif olarak telefon desteğinin verilmesi ile sigortalı çekicinin ne zaman geleceği ya da yedek aracın ne zaman geleceği konusunda bilgi sahibi olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir